Navigátor není jen konzultant

Updated: Nov 15, 2019

Proč Navigátor, proč potřebujeme změnu?

Většina úsilí při rozvoji lidí je dnes zaměřena na rozvoj kompetencí a znalostí. Už jsme se naučili předávat si prostřednictvím mentoringu své zkušenosti a nyní nás čeká další paradigmatický krok. Přenést více pozornosti na rozvoj člověka jako nositele oněch kompetencí, znalostí a zkušeností.


Jednoduchý příklad, proč je to důležité. V posledních sto letech exponenciálně vzrostl objem přijímaných dat. Dle některých studií množství informací zpracovaných člověkem před 100 lety jsme dnes nuceni zpracovat za 1 den. Náš mozek má však své limity, má omezené množství informací, které je schopen vědomě zpracovat. Znamená to, že 100x více informací je zpracováno automaticky/podvědomě. 100x více rozhodnutí a postojů je učiněno bez našeho vědomého rozhodnutí!


Potřebujeme se naučit nové dovednosti! Poznat jak náš mozek fungujeme, jaká má omezení a využít omezení jako svůj potenciál. Začít mozek používat jako nástroj, který máme k dispozici a rozvíjet jeho možnosti.Navigátor je expert, který rozvíjí svůj mozek a svou osobnost. Otevírá se novým možnostem pohledu na sebe sama. Získává tak nadhled, který mu přináší nové možnosti pohledu na věc. Navigátoři společně s námi vytváří reálné a praktické implementace sebeuvědomovacích mechanismů do firemní praxe i osobního života.
Jaký je tedy rozdíl mezi Navigátorem a konzultantem?

Navigátor je vaše výhoda oproti konkurenci. Má velké zkušenosti ve svém oboru. Není svázáný s konvenčním uvažováním či úzkým pohledem na věc. Spojením velké zkušenosti v oboru s rozšířením vnímání mu dává velkou výhodu oproti standardnímu konzultantovi. Je schopen vnímat více souvislostí v rámci řešené expertýzy a nacházet nekonveční řešení. Cílem Navigátora je podpořit a připravit řešení společně s Vámi!21 views0 comments

Recent Posts

See All